Jak korzystać z aplikacji KCALMAR ?

Dlaczego warto ?

Kcal mar to program za pośrednictwem którego Tworze dla Ciebie indywidualna i spersonalizowaną dietę. 

Aplikacja za pośrednictwem której może komunikować się pacjent z dietetykiem.

Kcalmar.pro to jedyne na rynku oprogramowanie dla dietetyków w pełni zintegrowane z dedykowaną aplikacją mobilną łączącą specjalistów z tysiącami użytkowników!

  • indywidualny jadłospis ze szczegółowymi przepisami zawsze pod ręką pacjenta
  • komentarze, ciekawostki i motywacja od dietetyka
  • wygodna lista zakupów
  • funkcjonalności dostępne również w panelu pacjenta online na Kcalmar.com

Oto kilka faktów na temat KCALMAR 

Jak się zalogować ?

Pacjent po otrzymaniu maila z zaproszeniem, akceptuje je, a następnie zostaje przeniesiony na stronę konfiguracji konta w aplikacji internetowej. Aby móc bez problemu połączyć się ze swoim dietetykiem, powinien logować się za pomocą adresu email, a nie przez portal Facebook. Po wypełnieniu podstawowych informacji pacjent ma możliwość wypełnienia ankiety (ale może to pominąć). 

Na stronie www.kcalmar.com możecie skorzystać z wyszukiwarki dietetyków z całej Polski. Co ciekawe, wyszukiwarka nie tylko pokazuje dietetyków z jednej miejscowości. Możesz wybrać dietetyka specjalizującego się w konkretnych dietach np. bezglutenowej, diety w alergiach, wegetariańskich czy dla ciężarnych.

Jadłospisy w aplikacji Kcalmar – dieta i jadłospisy, są przygotowywane przez prawdziwych dietetyków. Nie jest to żaden algorytm czy uniwersalny gotowiec wiecznie ten sam. (Chcecie dowód? Po naszej konferencji Insulinooporność Problem XXI wieku, przez dwa tygodnie (tylko do 24 czerwca!) macie dostęp do jadłospisu dla insulinoopornych przygotowanego przez dietetyk mgr Małgorzatę Słomę). Z aplikacji skorzystało już ponad 100 tysięcy osób! W aplikacji poza jadłospisami i przepisami na każdy dzień, znajdziecie listę zakupów oraz wskazówki od dietetyka. Możecie również monitorować swoją wagę oraz kontaktować się z dietetykiem.

Na stronie kcalmar.com, po zalogowaniu się (prawy górny róg) możecie utworzyć swój profil podając najważniejsze informacje na temat swojego zdrowia i informacji niezbędnych dla dietetyka. W czasie stosowania diety, możecie aktualizować informacje i postępy.

Kiedy zobaczę swoją dietę?

Pacjent po otrzymaniu maila z zaproszeniem, akce

ptuje je, a następnie zostaje przeniesiony na stronę konfiguracji konta w aplikacji internetowej. Aby móc bez problemu połączyć się ze swoim dietetykiem, powinien logować się za pomocą adresu email, a nie przez portal Facebook. Po wypełnieniu podstawowych informacji pacjent ma możliwość wypełnienia ankiety (ale może to pominąć). 
Dostęp do utworzonego konta znajdzie na stronie: https://kcalmar.com/accounts/patient/login/

Czy masy produktów podane są przed ugotowaniem czy po ugotowaniu?

Waga produktów w bazie dotyczy produktów przed obróbką termiczną, chyba że jest to wyraźnie określone np. kasza jaglana (gotowana). Dotyczy również produktów jadalnych (obrany banan etc.)
Czy każdego kolejnego dnia tygodnia z listy produktów znikają te, które powinny już zostać wykorzystane?
Lista produktów jest wygenerowana na cały tydzień, ale możesz też wybrać dni, które Cię interesują i zakupić produkty tylko na ten wybrany okres czasu.

Kiedy widoczne są zmiany w moim jadłospisie, których dokona mój dietetyk?

Zmiany widoczne są od razu. Jeśli ich nie widzisz, to znaczy, że powinieneś odświeżyć widok ekranu. Na aplikacji mobilnej możesz tego dokonać przez powrót do poprzedniego ekranu i z powrotem.
W jadłospisie wyświetla mi się potrawa wielo porcjowa. Czy podane produkty dotyczą jednej porcji czy wszystkich?
Produkty dotyczą całego dania, ponieważ zakładamy, że przygotujesz całość od razu, by zaoszczędzić czas. Natomiast wartości odżywcze odnoszą się tylko do tej ilości porcji, którą należy zjeść danego dnia.