Przejdź do treści

KONSULTACJE

malinki
Jak umówić się na wizytę?

Zarejestruj się samodzielnie poprzez formularz na dole strony lub zadzwoń do mnie –516 078 445 czy napisz maila.

Konsultacja dietetyczna

To wstępny etap współpracy. W czasie jej trwania przeprowadzę z długą i wnikliwą rozmowę, podczas której uzupełnię niezbędne mi informacje. Będę chciała podyskutować o Twoim stylu życia i tym, co Cię do mnie sprowadza. Oczywiście wykonamy wszystkie pomiary masy i składu ciała, a także przeanalizujemy wyniki badań krwi. Proszę, byś była ze mną szczera, wówczas będę mogła Ci pomóc najlepiej jak potrafię. Wizyta obejmuje szczegółowy wywiad żywieniowy- jako dietetyk muszę poznać nawyki żywieniowe pacjenta, dowiedzieć się co jada na co dzień, poznać smaki, preferencje i ulubione potrawy.

Zabierz ze sobą spis posiłków- dzienniczek.
Przygotowanie dzienniczka odżywiania pozwoli mi na poznanie szczegółów związanych ze stylem Twojego życia i odżywiania. Dzięki niemu dopasuję plan żywieniowy do Twoich preferencji, przyzwyczajeń i stylu życia.
Podczas sporządzania dzienniczka weź pod uwagę:
 1. Pory i ilość posiłków (w tym napojów).
 2. Przybliżoną gramaturę produktów spożywczych.
 3. Określ, gdzie jest miejsce posiłku
 4. Określ ulubione smaki 
 5. Dolegliwości zdrowotne, np. żołądkowe (wzdęcia, kolki, uczucie pełności)
 6. Pory, częstotliwość i rodzaj aktywności fizycznej
 7. Rytm snu
Dlaczego dzienniczek jest ważny ?
Ponieważ każdy człowiek jest inny, prowadzi inny tryb życia, ma różne przyzwyczajenia, historię i świadomość nt. żywienia. Dzienniczek żywieniowy wraz z przeprowadzonym wywiadem sprawia, że mogę dostrzec, jakie zmiany powinien wprowadzić w swój sposób odżywiania nie powodując rewolucji w dotychczasowym życiu. Polega to także na znalezieniu ewentualnych błędów i ich przyczyn a tym samym sposobu na ich wyeliminowanie.Wywiad obejmuje też pytania dotyczące przebiegu ewentualnych chorób przewlekłych, branych leków i swoistych celów, pracy, uprawianej aktywności fizycznej.
Warto być szczerym – jeśli zataisz informacje nt. swoich nawyków żywieniowych lub odpowiedzi na inne pytania nie będę mogła Ci pomóc. To utrudnia działanie, a efekt dieto terapii będzie marny lub nie będzie go w ogóle. Dobrze przeprowadzona rozmowa umożliwia mi ustalenie dla Ciebie indywidualnego jadłospisu dostosowanego do Twoich potrzeb.
Wizyta  pierwsza trwa od 45 minut do 80 minut.
 
WIZYTA DRUGA- przekazanie jadłospisu
Po otrzymaniu wszystkich danych ustalamy wspólny plan działania. Otrzymujesz ode mnie wskazówki i wytyczne a w ciągu 7 dni roboczych :
 • indywidualny plan żywieniowy,
 • dokładną listę zakupów,
 • wskazówki dotyczące prowadzenia diety,
 • dzienniczek postępów,
 • obliczenie prawidłowej masy ciała
 • obliczenie PPM I CPM
 • indywidualne zalecenia żywieniowe
WIZYTA KONTROLNA
Na wizycie kontrolnej po 3-4 tygodniach stosowania diety, sprawdzana jest efektywność planu żywieniowego  oraz określane jest dalsze postępowanie.Wykonuje się także kontrolne pomiary składu ciała oraz analizy i koryguje ewentualne błędy. Po około tygodniu wysyłany jest drogą elektroniczną kolejny jadłospis.Spotkania te są istotne w procesie  motywowania, wzmacniania więzi z pacjentem, edukacji a także kontroli postępów.  Ważne jest regularne korygowanie jadłospisu w zależności od potrzeb.Wizyta kontrolna trwa 30 –  45 minut.
WYCHODZENIE Z DIETY
Proces stabilizacji wagi ciała jest niezbędny, aby uniknąć tzw. efektu jojo.Po osiągnięciu oczekiwanego celu, należy stopniowo zwiększać kaloryczność posiłków po to, by organizm dostosował się do “normalnego” trybu i wartości odżywczych jedzonych posiłków. W tym wypadku mamy również do czynienia z dietą normującą wagę.

Jesteś zainteresowana Re formą swojego zdrowia i gotowa na zmiany ?

 Nie czekaj-odkładając zdrowie na jutro, zapisz się na wizytę a już wkrótce zaczniemy działać:)

ZAPISZ SIĘ 

[dpc_dietetyk src=”justyna.bas”]