Jak wygląda współpraca z dietetykiem ?

Opublikowane przez Justyna Bas w dniu

Jakie są zasady współpracy ?

Czy przychodząc do gabinetu jesteś traktowany jak wszyscy czy indywidualnie ? Poprzez lata pracy wyrobiłam sobie pewien schemat działań na którym bazuje 🙂 Jednak każdą osobę traktuje indywidualnie- jako człowieka, nie przypadek. Nie da się przeprowadzić dwóch takich samych konsultacji z innymi osobami bo każdy z nas jest INNY i to jest właśnie piękne ! Każdy z nas ma własne życie i standaryzacja nic tu nie da, a wręcz zaszkodzi.
Tyle się mówi o indywidualnych dietach- a to dlatego, że nie ma diety uniwersalnej która pasuje każdemu ! Tak samo jak nie ma kremu, który będzie pasować każdej osobie. Jednej pasuje, innej nie- i to jest SPOKO.
Twoja dieta, ta indywidualna ma zmienić nawyki- jeśli są złe. Nauczyć planowania jadłospisów- byś więcej nie miała z tym problemu. Uczy innego spojrzenia na dietę- bo taka dieta to nie tylko zmiana żywienia ale często też stylu życia.  Dobra dieta to taka która daje rezultat i nie wymaga zbyt wiele ! Nawyki żywieniowe maja zostać na stałe a nie zniknąć po osiągnięciu celu.
Kluczem do osiągnięcia wymarzonych efektów jest opracowanie diety pod preferencje żywieniowe, styl życia, preferencje czasowe, finansowe oraz stan zdrowia.
Współpracuje z ludźmi, nie z jednostkami. Często nazywając relację miedzy mną a pacjentem mówię o współpracy, ponieważ pacjent ma wpływ na kształt planu żywieniowego i dalsze postępowanie. Nigdy niczego nie narzucam, przedstawiam opcje, na które pacjent może się zgodzić lub nie. Moim zadaniem jest dzielenie się wiedzą i przedstawienie najlepszych rozwiązań dostosowanych do stanu zdrowia i możliwości. Jednak to pacjent zna siebie najlepiej, więc zawsze korzystam z jego doświadczeń i wsłuchuję się w jego potrzeby.
Żywimy się w dany sposób, lubimy konkretne rzeczy- znamy je, jestęsmy przyzwyczajeni. Cięzko to teraz zmienić obracając życie i żywienie o 180 stopni- tak można szybko rzucić diete w cholere. A chodzi o to by dobre nawyki zostały z nami na dłużej. Pierwsza wizyta to tak na prawdę wspólne zapoznanie. Staram się Cię poznać, dowiedzieć się co Tobą kieruje, z czym się zmagasz, jakie masz trudności, obawy czy doświadczenia z dietami… To wszystko zebrać w jedną całość by nie powielać rzeczy, które się nie sprawdziły, zaś znaleźć te elementy, które są już wypracowane i mogą nam pomóc w dalszym działaniu. Ultra ważna jest współpraca. Na wizycie muszę dowiedzieć się co jadasz, jak wygląda Twój dzień, jak odpoczywasz. By poznać sposób jedzenia proszę o przygotowanie mi dzienniczka żywieniowego. Po pierwsze w czasie wizyty można wszystkiego nie pamiętać, po drugie dzięki temu łatwiej jest wyłapać błędy żywieniowe, które popełniacie.
Dieta ma być modyfikacją tego co jecie teraz a nie totalną rewolucją. Ma być do stosowania, nie do oglądania. Wszystko się da, jednak warto zrobić to spokojnie i bez pośpiechu za to z większym zadowoleniem 🙂 Zawsze szukamy wspólnego rozwiązania. Staram się bardzo by dieta była łatwa, realna do prowadzenia i dobra w smaku dla Ciebie.
W dalszej współpracy dieta będzie bardziej urozmaicona, stworzona na wypracowanych wzorcach i nawykach, które uda nam się wdrążyć. Ma zawierać produkty i potrawy, których jedzenie sprawi przyjemność. Na wizytach wypytuje jakie produkty i potrawy lubicie a których nie by było bardziej zachęcająco i łatwiej w stosowaniu.
Zarys diety tworzymy wspólnie.
Podstawą wizyty są też aktualne wyniki badań krwi. Bardzo ważne jest by dieta była odpowiednio przygotowana do stanu zdrowia.
Odpowiednio przygotowaną dietą możemy poprawić nie tylko swoją sylwetkę, ale też samopoczucie i zdrowie!
Dieta ma być indywidualnie dopasowana i zaprojektowana, dopasowana do Twojego stylu życia, stanu zdrowia i samopoczucia. Ma być jak numer pesel- każdy ma inny.
Jadłospis otrzymujesz w ciągu 7 dni od wizyty.
Dodatkowo otrzymujesz pakiet plików z zdrowymi przekąskami, tabelami wymienników, plannerem posiłków i aktywności, listę zakupów, dane aplikacji. Otrzymany jadłospis jest odpowiedni na 3-4 tygodnie stosowania.
Wizyty kontrolne odbywają się co 3-4 tygodnie(chyba, że ustalimy inaczej). W czasie ich trwania omawiamy drobne modyfikacje diety, robimy pomiary kontrolne. Kolejnym krokiem jest kolejny miesiąc, kolejne piękne wyniki. Po okresie miesiąca zalecana jest zmiana diety, by się nie znudziła, była bardziej różnorodna i jeszcze lepiej dopasowana.
Zainteresowana ?
Zadzwoń.
Kategorie: BLOG

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o